Hoppa till sidans innehåll

Klubbmatch oktober 2014


 
Den 5 oktober var det dags för UVKK, Älta och Täby att möta BOO SK i Saltsjöbadens ishall.
Resultatet följer nedan:
1:a Boo SK på 241 p
2:a Täby på 147 9
3:a UVKK på 117 p
4:a Älta på 97 p
Boo SK - UVKK
Miniorer
Sofia Dzibalova
Boo SK
1
Jenni Kuronen
UVKK
2
Matilda Kramp
UVKK
3
Miranda Karlsson
Boo SK
4
Maja Moldenes
Boo SK
5
Nikkie Kemppainen
Boo SK
6
Nicola Janoff
Boo SK
7
Linn Hilmerstam
UVKK
8
Linnea Moldenes
Boo SK
9
Emma Jagelid
UVKK
10
Izabelle Löfberg
UVKK
11
Isabelle Welander
UVKK
12
Klara Pappila
Boo SK
13
Julia Dzibalova
Boo SK
14
Stella Zeilfelt
Boo SK
15
Tuva Holmström
Boo SK
16
 
IFK Täby - Älta
Miniorer
Mona Kamali
Täby
1
Elliot Eriksson
Älta
2
Elicia Ling
Täby
3
Filippa Nelling
Täby
4
Tilde Karlsson Lövgren
Älta
5
Alice Arvidsson
Älta
6
Agnes Wikström
Täby
7
Anna Grenmarker
Älta
8
 
UVKK - Täby
Ungdm C
Ebba Glimstedt
Täby
1
Matilda Svensson
Täby
2
Beatrice Sandberg
Täby
3
Louise Fritz
Täby
4
Ellenor Böschen
UVKK
5
 
 
Boo Sk - Älta
Ungdom C
Agathe Sut
Boo SK
1
Malin Sköld
Boo SK
2
My Klingvall
Boo SK
3
Emmy Hälleberg
Boo SK
4
Ester Grübb
Boo SK
4
Victoria Bjälkdal
Boo SK
6
Mikaela Bergman
Älta
7
 
 
Plats
Boo SK - Täby
Miniorer A/B
Mona Kamali
Täby
1
Sofia Dzibalova
Boo SK
2
Miranda Andersson
Boo SK
3
UVKK - Älta
Elliot Eriksson
Älta
1
Jenni Kuronen
UVKK
2
Linn Hilmerstam
UVKK
3
Täby - Boo Sk
Miniorer C
Filippa Nelling
Täby
1
Elicia Ling
Täby
2
Nicole Janoff
Boo
3
Agnes Wikström
Täby
4
Linnea Moldenes
Boo
5
Maja Moldenes
Boo
6
Nikkie Kemppainen
Boo
7
Klara Pappila
Boo
8
Stella Zeilfelt
Boo
9
Tuva Holmström
Boo
10
Julia Dzibalova
Boo
11
UVKK - Älta
Miniorer C
Matilda Kramp
UVKK
1
Izabelle Löfberg
UVKK
2
Alice Srvidsson
Älta
3
Tilde Karlsson Lövgren
Älta
4
Emma Jagelid
UVKK
5
Isabelle Welander
UVKK
6
Anna Grenmarker
Älta
7
Täby - Älta
Ungdom C
Matilda Svensson
Täby
1
Beatrice Sandberg
Täby
2
Ebba Glimstedt
Täby
3
Louise Fritz
Täby
4
Mikaela Bergman
Älta
5
Boo - UVKK
Ungdom C
Agathe Sut
Boo
1
Ester Grübb
Boo
2
Emmy Hälleberg
Boo
3
Ellenor Böschen
UVKK
4
My Klingvall
Boo
5
Malin Sköld
Boo
6
Victoria Bjälkdal
Boo
7
 
 
 
     
Täby - UVKK
Junior/Senior
Plats
Maria Bergkvist
UVKK
1
Shania Mohammed
UVKK
2
Anna Grägg
Täby
3
Ellen Meurling
Täby
4
Lina Nilsson
Täby
5
Felicia Rosenberg
Täby
6
Emelie Backman
Täby
7
Anna Tara Persson
Täby
8
     
Täby - Boo Sk
Ungdom A/B
 
Emelie Lng
Täby
1
Filippa Lundell
Boo SK
2
Maria Mörner
Boo SK
3
Sofia Mattsson
Boo SK
4
Josefin von Reedz
Täby
5
Mathilde Sut
Boo SK
6
Anna Uhlin
Täby
7
     
UVKK - Älta
Ungdom A/B
 
Miranda Nicolosi
Älta
1
Emilia Marcus
Älta
2
Tuva Frisén
Älta
3
Tuva Johansson
Älta
4
Amanda Mardunovich
UVKK
5
Olivia Kuronen
UVKK
6
Josefin Stjärnström
Älta
7
Sanna Johansson
Älta
8
Filippa Ekholm
UVKK
9
     
Täby - Boo SK
Junior/Senior
 
Malin Steen
Boo
1
Hanna Nordqvist
Boo
2
Engla Grübb
Boo
3
Sofia Carlsson
Boo
4
Anna Grägg
Täby
5
Ellen Meurling
Täby
6
Lina Nilsson
Täby
7
Felicia Rosenberg
Täby
8
Emelie Backman
Täby
9
Anna Tara Persson
Täby
10
     
UVKK - Boo SK
Ungdom A/B
 
Filippa Lundell
Boo
1
Maria Mörner
Boo
2
Olivia Kuronen
UVKK
3
Sofia Mattsson
Boo
4
Amanda Mardunovich
UVKK
5
Filippa Ekholm
UVKK
6
Mathilde Sut
Boo
7
     
Täby - Älta
Ungdom A/B
 
Miranda Nicolosi
Älta
1
Emelie Ling
Täby
2
Emilia Marcus
Älta
3
Tuva Johansson
Älta
4
Tuva Frisén
Älta
5
Josefin von Reedz
Täby
6
Josefin Stjärnström
Älta
7
Sanna Johansson
Älta
8
Anna Uhlin
Täby
9
 
 
 
Tävlingsklasser och tider samt startlistor kan du hämta här i excel också (uppdaterad 4 okt)>>
 
Endast Boo:
Information för funktionärer:
Bullschemat hämtar du här (tänk på att det är 66 åkare, så det blir en del!). >>
Uppdaterad: 08 JUN 2016 03:40 Skribent: Ninna Mörner

Postadress:
Boo SK - Konståkning
Boo Sportklubb, Box 33
13232 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info