Hoppa till sidans innehåll

Klubbmatch februari 2014


Resultat

Boo SK vann vandringspokalen denna omgång. Samtliga resultat kan laddas ned här:

Slutresultat klubbmatch 22 februariSlutresultat klubbmatch 22 februari

 

 Tidsschema Klubbmatchen 2014-02-22

 

Tidsschemat är väldigt pressat men vi är verkligen glada att så många ville delta på klubbmatchen!

Uppvärmningstiden är 5 minuter i alla matcher!

Tyvärr måste vi troligtvis ha individuella prisutdelningarna off-ice men vi hinner inte om alla ska hinna tävla och det är ju det viktigaste! Prisutdelning lagvis kommer att ske på isen är målet! Lagfoto skall i alla fall tas på isen!

Tidsschemat nedan och startlistor kan du ladda upp här (obs uppdaterade kl 7.00, 22/2)>>

Nya Startlistor Yngre miniorer, Äldre miniorer, Ungdom CNya Startlistor Yngre miniorer, Äldre miniorer, Ungdom C

 

  Nya Startlistor test 2, test 3, ABNya Startlistor test 2, test 3, AB

09.00-09.35           Äldre miniorer                   Boo SK – UVKK                   10

09.35-09.55           Äldre miniorer                   Täby – Älta                             4

09.55-10.20           Yngre miniorer                  UVKK – Täby                        6

10.20-10.45           Äldre miniorer                   UVKK – Älta                         6

10.45-11.10           Äldre miniorer                   Boo SK – Täby                       8

 

11.10-11.25           SPOLNING

 

11.25-11.55           Yngre miniorer                  Boo SK – Täby                       8

11.55-12.15           Ungdom C                        UVKK – Boo SK                   5

12.15-12.40           Yngre miniorer                  Boo SK – UVKK                   6

12.40-13.10           Ungdom C                        UVKK - Älta                          2

                                                                        Boo SK – Älta                        5

 

13.10-13.25           SPOLNING – lagfoto, prisutdelning miniorer och ungdom C

 

13.25-13.45           A/B kortprogram               Boo SK – UVKK – Älta        5

13.45-14.15           3/3                                     Boo SK – UVKK                   8

14.15-14.40           2/2                                     Boo SK – UVKK                   6

14.40-15.00           3/3                                     Boo SK - Älta                         5

15.00-15.30           2/2                                     Älta – IFK Täby                     8

 

15.30-15.45           SPOLNING

 

15.45-16.10           3/3                                     UVKK – Älta                         7

16.10-16.35           2/2                                     Boo SK – Täby                       6

16.35-17.10           2/2                                     UVKK – Älta                         7

17.10-17.35           A/B friåkning                    Boo SK – UVKK – Älta        6

 

17.35                     Lagfoto, Prisutdelning 3/3, 2/2, A/B, lag

Alla åkare och tränare kommer att bjudas på lite hembakat fika, för föräldrar på plats finns det en cafeteria i ishallen som är öppen.

Boo SK hoppas att det blir riktigt fina tävlingar – välkomna till Saltsjöbadens ishall!

 

Klassindelning Klubbmatchen 2014-02-22

Yngre miniorer

Linnea Moldenes                Boo SK

Maja Moldenes                   Boo SK

Nicole Janoff                    Boo SK

Miranda Karlsson            Boo SK

Elicia Ling                          IFK Täby

Filippa Nelling                    IFK Täby

Anges Wikström                 IFK Täby

Mona Kamali                      IFK Täby

Matilda Kramp                   UVKK

Gina McCowatt                  UVKK

                     

                     

Äldre Miniorer

Victoria Bjälkdal                Boo SK

Malin Sköld                        Boo SK

My Klingvall                       Boo SK

Sofia Dzibalova                  Boo SK

Sofia Mattsson                   Boo SK

Louise Fritz                         IFK Täby

Josefin von Reedtz             IFK Täby

Emelie Ling                        IFK Täby

Grace McCowatt                UVKK

Linn Hilmerstam                 UVKK

Ida Lidgren                         UVKK

Jenni Kuronen                    UVKK

Malvina Johansson             UVKK

Elliot Eriksson                    Älta

 

Ungdom C

Agathe Sut                          Boo SK

Mathilda Doré                    Boo SK

Jennifer Doré                      Boo SK

Ester Grübb                        Boo SK

Ebba Glimstedt                  IFK Täby

Ellenor Böschen                 UVKK

Sanna Alsterfält                  Älta

 

Test 2/2

Mathilde Sut                       Boo SK

Ellen Meurling                    IFK Täby

Emelie Beckman                 IFK Täby

Felicis Rosenberg               IFK Täby

Evelina Hultqvist                IFK Täby

Anna Uhlin                         IFK Täby

Filippa Ekholm                   UVKK

Elenora Jensen                    UVKK

Amanda Mardunovich       UVKK

Frida Svensson                   UVKK

Sanna Johansson                 Älta

Josefin Stjärnström             Älta

 Tuva Frisén                        Älta

Test 3/3

Maria Mörner                      Boo SK

Filippa Lundell                   Boo SK

Hanna Nordqvist                Boo SK

Ellen Bäckström                 IFK Täby

Elsa Ekstrand                     UVKK

Shania Mohammed             UVKK

Olivia Kuronen                   UVKK

Ella Marjakangas                UVKK

Maria Bergkvist                  UVKK

Miranda Nicolosi                Älta

Emilia Marcus                     Älta

 

A/B Kortprogram + friåkning

Malin Steen                         Boo SK

Engla Grübb                       Boo SK

Jenny Sitnikova                  UVKK

Selma Zilic                          UVKK

Emelie Eriksson                  Älta

 

 

                     

Uppdaterad: 08 JUN 2016 03:39 Skribent: Ninna Mörner

Postadress:
Boo SK - Konståkning
Boo Sportklubb, Box 33
13232 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info