Hoppa till sidans innehåll

Resultat våren 2015


Här lägger vi löpande ut resultat. Se gärna även vår Facebookgrupp där vi lägger ut bilder på prisutdelningar och kan gratta varandra:Facebookgrupp

 

Västeråskampen 28-29 mars

Junior A ladies, (4)

1. Malin Steén

 

Ungdom 15 A (4)

3. Maria Mörner

 

Ungdom 13 B (11)

10. Mathilde Sut

 

Stockholm Cup final

Junior B:1 damer, (9)

1. Hanna Nordquist

3. Engla Grübb

6. Filippa Wallin

 

Ungdom 13 bB(19)

17. Sofia Mattsson

 

Säffle pokalen 21-22/3

 Junior A ladies, (7)

1. Malin Steén

 

Junior B1, ladies (3)

1. Engla Grübb

 

Ältastjärnan 7-8 mars

Minior C3 (15)

3. Klara Pappila

 

Minior C5 (13

1. Julia Dzibalova

 

Minior B (9)

5. Maja Moldenes, Miranda Karlsson, Linnea Moldenes, Nicole Janoff

 

Ungdom 13C1 (16)

2. Viktoria Bjälkdal

 

Ungdom 13C3 (15)

3. Malin Sköld

5. My Klingvall

 

Ungdom 13C4 (14)

3. Emmy Hälleberg

6. Nikkie Kemppainen

 

Ungdom 15C2 (10)

2. Ester Grübb

 

Osbytrofén 28 februari-1 mars

Minior A, (7)

5. Sofia Dzibalova

 

Junior B1 ladies, (15)

3. Hanna Nordqvist

13. Fillippa Lundell Wallin

 

Helgatrofén 21-22 februari

Minior A (19)

12. Sofia Dzibalova

 

Junior A, ladies (12)

3. Malin Steén

 

SASK-pokalen 14-15 februari

Minior B1, (23)

19. Linnea Moldenes

21. Maja Moldenes

 

Minor B2, (20)

8. Nicole Janoff

18. Miranda Karlsson

 

Ungdom 13B1, (20)

13. Sofia Mattsson

 

Junior B1, ladies (12)

1. Hanna Nordqvist

11. Filippa Lundell Wallin

 

 

Österskäret 24-25 januari

Ungdom 13B (26)

2. Sofia Mattsson

 

Junior B1 damer (14)

2. Hanna Nordqvist

14. Filippa Lundell Wallin

 

DM Norrland 10-11 januari

Junior A Ladies (20)

6. Malin Steén

 

DM Stockholm 3-4 januari

Junior damer A (15)

5. Malin Steén

 

Isidor 2 januari

Minior A (24)

24. Sofia Dzibalova

Uppdaterad: 01 APR 2015 09:11 Skribent: Ninna Mörner

Postadress:
Boo SK - Konståkning
Boo Sportklubb, Box 33
13232 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info