Hoppa till sidans innehåll

Klubbmatch UVKK-Boo Sk vt2011


Den 5 januari 2011 anordnade UVKK en klubbmatch mot Boo SK i Upplands Väsbys ishall. Ovan ser vi Boo SK:s åkare. Boo SK vann den första omgången.

Returmatchen i Nacka ishall den 3 april förändrade dock resultatet. UVKK vann och tog hem den slutliga klubbpokalen.

Nedan presenteras först resultaten från den 3 april och sedan, under för den 5 januari. 

 

Klubbmatchen den 3 april 2011

Kortprogram

Jenny

Sitnikova

UVK

1

Melissa

Roozban

UVK

2

Nathalie

Lindberg

Boo SK

3

Frida

Ballote

UVK

4

Sofia

Carlsson

Boo SK

5

Selma

Zilic

UVK

6

Lovisa

Leckström

Boo SK

7

 

 

Slinga

Sofia

Paldanius

UVK

1

Emma

Nyström

Boo SK

2

Melissa

Mäkelä

UVK

3

Filippa

Ekholm

UVK

4

Mathilde

Sut

Boo SK

5

Eleonora

Jensen

UVK

6

Agathe

Sut

Boo SK

7

Vilma

Rantamaula

UVK

8

Julia

Rantamaula

UVK

9

Esther

Grübb

Boo SK

10

Carolina

Olsson

Boo SK

11

Sofia

Mattsson

Boo SK

12

 

Miniorer

Matilda

Söderlund

Boo SK

1

Frida

Svensson

UVK

2

Ella

Marjakangas

UVK

3

Shania

Mohammed

UVK

4

Olivia

Kuronen

UVK

5

Olivia

Ekstrand

UVK

6

Isabella

Rytterstam

UVK

7

Filippa

Lundell W

Boo SK

8

Maria

Mörner

Boo SK

9

 

U13

Melissa

Roozban

UVK

1

Frida

Ballote

UVK

2

Selma

Zilic

UVK

3

Hanna

Nordqvist

Boo SK

4

Isabell

Wiman

Boo SK

5

Maria

Bergqvist

UVK

6

Elsa

Ekstrand

UVK

7

Vlada

 Borets

Boo SK

8

 

U15

Jenny

Sitnikova

UVK

1

Nathalie

Lindberg

Boo SK

2

Sofia

 Carlsson

Boo SK

3

Engla

Grübb

Boo SK

4

Ebba

Leckström

Boo SK

5

Rebecka

Jarkovsky

UVK

6

Lovisa

Leckström

Boo SK

7

 

 Klubbmatchen den 5 januari 2011

Klass: Slinga

     

Startnr

Förnamn

Efternamn

Klubb

Placering

9

Olivia

Ekstrand

UVKK

1

3

Filippa

Lundell Wallin

BOO SK

2

10

Maria

Mörner

BOO SK

3

1

Emma

Nyström

BOO SK

4

7

Melissa

Mäkelä

UVKK

5

2

Elenora

Jensen

UVKK

6

6

Ester

Grübb

BOO SK

7

8

Mathilde

Sut

BOO SK

8

4

Agathe

Sut

BOO SK

9

5

Filippa

Ekholm

UVKK

10

         

Klass: Kortprogram

     

Startnr

Förnamn

Efternamn

Klubb

Placering

6

Linnea

Fallström

BOO SK

1

5

Matilda

Magnusson

BOO SK

2

2

Jenny

Sitnikova

UVKK

3

4

Sofia

Carlsson

BOO SK

4

1

Melissa

Roozban

UVKK

5

3

Nathalie

 Lindberg

BOO SK

6

         

Klass: Minior

     

Startnr

Förnamn

Efternamn

Klubb

Placering

4

Frida

Svensson

UVKK

1

7

Matilda

Söderlund

BOO SK

2

5

Olivia

Kuronen

UVKK

3

3

Felicia

Kallén

UVKK

4

2

Linn

Brahme

BOO SK

5

6

Shania

Mohammed

UVKK

6

1

Ella

Marjakangas

UVKK

7

         

Klass: U13

     

Startnr

Förnamn

Efternamn

Klubb

Placering

9

Frida

Ballote

UVKK

1

6

Melissa

Roozban

UVKK

2

7

Selma

Zilic

UVKK

3

5

Hanna

Nordqvist

BOO SK

4

8

Mailin

Steen

BOO SK

5

3

Elsa

Ekstrand

UVKK

6

4

Isabell

Wiman

BOO SK

7

1

Maria

Bergkvist

UVKK

8

2

Vlada

Borets

BOO SK

9

         

Klass: U15_junior

     

Startnr

Förnamn

Efternamn

Klubb

Placering

4

Linnea

Fallström

BOO SK

1

5

Matilda

Magnusson

BOO SK

2

6

Jenny

Sitnikova

UVKK

3

3

Engla

Grübb

BOO SK

4

1

Nathalie

 Lindberg

BOO SK

5

2

Rebecka

Jarkovsky

UVKK

6

 

Poänglista för placerade åkare i respektive klubb

Förnamn

Efternamn

Klubb

Poäng

 

Förnamn

Efternamn

Klubb

Poäng

Nathalie

 Lindberg

BOO SK

1

 

Filippa

Ekholm

UVKK

1

Vlada

Borets

BOO SK

1

 

Ella

Marjakangas

UVKK

1

Agathe

Sut

BOO SK

2

 

Rebecka

Jarkovsky

UVKK

1

Nathalie

 Lindberg

BOO SK

2

 

Melissa

Roozban

UVKK

2

Mathilde

Sut

BOO SK

3

 

Shania

Mohammed

UVKK

2

Sofia

Carlsson

BOO SK

3

 

Maria

Bergkvist

UVKK

2

Linn

Brahme

BOO SK

3

 

Jenny

Sitnikova

UVKK

4

Isabell

Wiman

BOO SK

3

 

Felicia

Kallén

UVKK

4

Engla

Grübb

BOO SK

3

 

Elsa

Ekstrand

UVKK

4

Ester

Grübb

BOO SK

4

 

Jenny

Sitnikova

UVKK

4

Matilda

Magnusson

BOO SK

5

 

Elenora

Jensen

UVKK

5

Mailin

Steen

BOO SK

5

 

Olivia

Kuronen

UVKK

5

Matilda

Magnusson

BOO SK

5

 

Melissa

Mäkelä

UVKK

6

Linnea

Fallström

BOO SK

6

 

Frida

Svensson

UVKK

7

Matilda

Söderlund

BOO SK

6

 

Selma

Zilic

UVKK

7

Hanna

Nordqvist

BOO SK

6

 

Melissa

Roozban

UVKK

8

Linnea

Fallström

BOO SK

6

 

Frida

Ballote

UVKK

9

Emma

Nyström

BOO SK

7

 

Olivia

Ekstrand

UVKK

10

Maria

Mörner

BOO SK

8

         

Filippa

Lundell Wallin

BOO SK

9

         
     

88

       

82

 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:14 Skribent: Ninna Mörner

 

 

Postadress:
Boo SK - Konståkning
Boo Sportklubb, Box 33
13232 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info